M16 Thread AC220V/380V Distiller Water Heating Pipe with 304SUS Tube 2500W 3000W 4500W Water Heating Element(220V,2.5KW 80mm M16)
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
13
quantity
Product details
Category
Heating ElementsM16 Thread AC220V/380V Distiller Water Heating Pipe with 304SUS Tube 2500W 3000W 4500W Water Heating Element Distillating BoilerProduct Name: Distiller Water Heating ElementTube Material:304 Stainless steelThread Material: CopperVoltage:220V/380VPower: 2.5KW/3KW/4.5KWThread Diameter:M16Tube Heigth:80mmTube outer Diameter:80mmCenter Distance:40-50mm(adjustable)Package Contents:1PCx heating pipe==========Electric : NoHigh-concerned chemical : NoneModel Number : Distiller Water Heating PipeOrigin : Mainland Type : Electric Water Heater PartsVoltage : AC220V/380VPower : 2.5KW/3KW/4.5KWTube +Thread Material : 304SUS+CopperThread Size : M16Tube Heigth : 80mm
  • Heating Elements
  • M16 Thread AC220V/380V Distiller Water Heating Pipe with 304SUS Tube 2500W 3000W 4500W Water Heating Element Distillating Boiler
Color 2.5KW 80mm M16